MODLITWA O POKÓJ I SPRAWIEDLIWOŚĆ NA ŚWIECIE

30 czerwca 2017 r. o godzinie 11:00 w Bohonikach odbyła się Modlitwa o Pokój
i Sprawiedliwość na Świecie, objęta honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego. W uroczystości wzięli udział m.in. dyplomaci z państw muzułmańskich, przedstawiciele polskich władz rządowych i samorządowych, duchowieństwo, Tatarzy polscy.

Było to już kolejne spotkanie ekumeniczne, podczas którego chrześcijanie i muzułmanie wspólnie modlili się o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie, a także o dialog międzyreligijny i międzynarodowy.

Uroczystość uświetniły występy chórów: parafialnego „Salve Regina” z parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce i prawosławnego funkcjonującego przy parafii Aleksandra Newskiego w Sokółce. Przed zgromadzonymi wystąpił również Tatarski Zespół Taneczno-Wokalny „Buńczuk”.

Modlitwa o Pokój i Sprawiedliwość na Świecie to wydarzenie w ramach XIX Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach Polskich, którą organizuje Stowarzyszenie LGD Szlak Tatarski.

Głównymi organizatorami byli: Mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, Prezes LGD Szlak Tatarski Piotr Karol Bujwicki, Przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Bohonikach Maciej Szczęsnowicz.

Wielkość czcionki
Wybierz kontrast