Tatarskie święto wiosny „Navruz” odbyło się w Bohonikach (20 czerwca 2021 r.)

W dniu 20 czerwca 2021 r. w Bohonikach odbył się festyn „Navruz”, wydarzenie organizowane w ramach tatarskiego święta wiosny.

Festyn „Navruz” rozpoczął się o godz. 12:00 uroczystym przemówieniem i powitaniem przybyłych gości. Dla uczestników wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: stoiska z tradycyjnym jedzeniem i rękodziełem regionalnym, warsztaty kwiatowe, kosmetyków naturalnych i wyplatania makramy, animacje i zabawy dla najmłodszych (m.in. malowanie twarzy i ciała, konkursy z nagrodami).

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski przygotowało stoisko do degustacji, z wyborem tradycyjnych, tatarskich potraw. Na dedykowanym stoisku uczestnicy wydarzenia mieli możliwość spróbować m.in.: kibinów, pierekaczewnika i czebureków. Degustacja miała charakter promocyjny, bezpłatny.

Wydarzenie uświetniły występy artystyczne: taneczne i wokalne, m.in. zespołów: Sokólskiego Ośrodka Kultury – Złote Nutki oraz AZALiSZ, Tatarskiego Zespołu Dziecięco- Młodzieżowego Buńczuk oraz Tatarskiego Zespołu Taneczno-Wokalnego Buńczuk.

Głównym organizatorem wydarzenia była Muzułmańska Gmina Wyznaniowa Bohoniki, wraz z Przewodniczącym, p. Maciejem Szczęsnowicz.

Zdjęcia: isokolka.eu, sokolka.pl

image_printDrukuj stronę
Przekaż dalej: